1920x600-be-teksto-ir-logotipų.jpg

PARODŲ ERDVĖ

Visa biblioteka

Neringa Poškutė-Jukumienė „Dokumentai“ iš serijos vokai ir popieriai | Parodos atidarymas

Dalyvauja: Neringa Poškutė-Jukumienė
Vieta: Kraštotyros skaitykla, tarp II ir III a.

Šioje parodoje pristatomos emalio meno miniatiūros, objektai iš serijos „Vokai ir popieriai“. Tema „Dokumentai“ pasirinkta neatsitiktinai. Savo kūryboje autorė ironizuoja socialinius, kultūrinius ir politinius santykius. Šiuo atveju menininkė nagrinėja biurokratijos dominavimą ir „menamą“ įstatymo raidės viršenybę šiuolaikiniame laike.  Keliamas klausimas apie realų ir rezultatyvų veiksmą, kurio išraiška – pateiktasis dokumentas. Būdamas kaip svarbiausias socialaus gyvenimo fiksatyvas – yra viską lemiantis, viską nusakantis arba niekinis ir nieko nelementis. Savybė – „suvaikščioti koridoriais“ – įgalina „dokumentą“ būti aktyviu mūsų gyvenimo palydovu.

Parodos atidarymas - 2020 m. spalio 3 dieną, 11 val.

Lina Mumgaudytė „Paskutinės žuvies sugrįžimas“ | Parodos pristatymas

Dalyvauja: Lina Mumgaudytė, Neringa Poškutė
Vieta: Galerija 3A, III a.

Paroda pristato 2017 m. išleistos Linos Mumgaudytės knygos vaikams „Paskutinė žuvis“ iliustracijas/tapybos darbus. Knygoje gvildenama ekologinė tema apie paskutinę žuvį jūroje. Ką daryti su ja? Suvalgyti, paleisti? Koks pasaulis būtų be žuvų? Ar pavyks knygos herojams išspręsti šią problemą?

Parodos atidarymas - 2020 m. spalio 3 dieną, 14 val. Bendrojoje skaitykloje, III a.

Rasa Jančiauskaitė „Kreiva ranka“ | Paroda

Vieta: Vaikų literatūros abonementas

 

Parodoje eksponuojamos Rasos Jančiauskaitės iliustracijos iš knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ (teksto autorius Marius Marcinkevičius). 2019 m. jos buvo atrinktos ir eksponuotos prestižinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje bei 2019 m. vykusiame vaikų literatūros festivalyje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Šardža mieste „Sharjah Children’s Book Illustrations Exhibition 2019”. Knyga taip pat pelnė Knygos meno premiją 2018 m. Šiemet iliustruotoja buvo pakviesta sukurti Bolonijos vaikų knygų mugės vizualinį identitetą.

Parodoje taip pat eksponuojamos iliustracijos iš Lenkijoje bei P. Korėjoje išleistos autorės knygos „Pasakyk ženklų kalba“. Lenkijoje vykusiame „Clairvoyants 2016“ konkurse šios knygos projektas laimėjo pagrindinį prizą.

Urtė Oettinger | Trumpametražių filmų peržiūra

Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

Autorė Urtė Oettinger yra ne tik animacinių filmų režisierė, bet ir dailininkė bei animacijos dėstytoja. Urtė baigė interaktyvaus dizaino bakalaurą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, vėliau įgijo animacijos magistro laipsnį Estijos dailės akademijoje. Kūrybinėje veikloje Urtė eksperimentuoja įvairiomis animacijos technikomis, įskaitant lėlinę animaciją, rotoskopą, pieštinę ir tapytą animaciją. Urtės animacinis trumpametražis filmas „Nepriklausomybės diena“ buvo apdovanotas „Sidabrinės gervės“ prizu už geriausią metų animacinį filmą Lietuvoje.

Jos kurti penki trumpametražiai filmai („Giesmių Giesmė“, „Nepriklausomybės diena“, „Labas“, „Laimės žiburys“, „Alfa, Omega, iks ir fiks“) visą dieną – non stop – bus rodomi Knygų mugės Jaunimo erdvėje.

Danielius Rusys „Kokteilis“ | Paroda
Vieta: Vaikų literatūros abonementas, Gerlacho palėpė, III a.

„Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas „šauna“ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis „Fusion“ (fusion – Miles Davis sukurtas džiazo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui.“

Parodos atidarymas - 2020 m. spalio 1 dieną, 15 val. Muzikos erdvėje, II a.

Berta Tilmantaitė „Urugvajaus ir Argentinos lietuvių portretai ir jų istorijos“ | Fotografijų paroda
Vieta: Galerija 13L, II a.

Fotografijų autorė žurnalistė, fotografė, lektorė, Nanook.lt bendraįkūrėja Berta Tilmantaitė. Šioje ekspozicijoje „Pasaulio lietuviai: Urugvajus ir Argentina“ kartu su Urugvajaus bei Argentinos lietuvių bendruomenės narių fotografijomis pristatoma ir 19 istorijų. Joje 2019 m. Lietuvos literatūros ir meno rengtoje ekspedicijoje į Pietų Ameriką sutikti lietuviai, atvykę į svetimą šalį XX a. ieškoti ramybės ir laimės.