1920x600-be-teksto-ir-logotipų.jpg

MUZIKOS ERDVĖ

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, II a. 

Spalio 1 d., ketvirtadienis

 

 

12.30 val. Audiotekos atidarymas

Aukščiausios kokybės garso ir dizaino audiotekos atidarymas. Audiotekos pažiba – audiofilų bendruomenėje garsėjančios firmos „Reed“ gamintas ekskliuzyvinis patefonas. Nauja bibliotekos erdvė atvira laisvos sielos žmonėms, mylintiems muziką ir vertinantiems aukštos kokybės garsą. Knygų mugės metu čia tavęs laukia susitikimai su išskirtiniais žmonėmis, pašėlę muzikos ir poezijos kokteiliai, puiki nuotaika ir įkvepiantys pokalbiai prie arbatos puodelio.

14 val. Vidmantas Triukas „Tonarmai ir patefonai pasaulinėje rinkoje” | Paskaita
Dalyvauja: Vidmantas Triukas

Pasaulio audiofilų bendruomenėje gerai žinomas Kauno rajone veikiančios nedidelės bendrovės UAB „Tonearms.lt“ pavadinimas. Prekių ženklą „Reed“ valdanti bendrovė gamina išskirtinę produkciją – patefonų galvučių laikiklius – tonarmus, patefonus ir jų priedus. Tai aukščiausio lygio gaminiai, atitinkantys kokybiškiausio muzikos skambesio reikalavimus. Kviečiame į paskaitą kartu su šios įmonės inžinieriumi Vidmantu Triuku.

15 val. Danielius Rusys „Kokteilis“ | Tapybos ir muzikos pristatymas
Dalyvauja: Danielius Rusys, Rosana Lukauskaitė

Tapytojas, muzikos gerbėjas ir vinilo kolekcininkas Danielius Rusys pristatys savo tapybos darbų parodą ir kalbės apie muzikos įtaką jo kūryboje.

„Taip pavadinau todėl, kad tai mišinys iš visko, kas veikia mano jusles ir protą, ir daro įspūdį. Tai matyti meno kūriniai, kino filmai, skaityta lektūra ir asmeninės patirtys. Tai savo paties galvos turinio tyrinėjimas per vaizdą. Labiausiai man artimas siurrealistinis metodas, bet nesilaikau taisyklės, jog tai vienintelis man tinkantis metodas. Todėl viską, kas „šauna“ į galvą plaku į vieną kokteilį. Tai kaip savotiškas dienoraštis „Fusion“ (fusion – Miles Davis sukurtas džiazo stilius ir muzikavimo metodas – kai viskas, kas girdima aplinkui, maišoma į vieną katilą). Kokteilio sudedamąsias dalis palieku atpažinti žiūrovui.“

19 val. Ernestas Noreika | Repo ir poezijos performansas
Dalyvauja: Ernestas Noreika
Vieta: Kavinė „Pauzė“

Unikalus, premijomis įvertinto poeto ir repo muzikos atlikėjo Ernesto Noreikos, muzikinis performansas, kuriame bus galima išgirsti tiek repo tiek poezijos tekstų, įaustų į muzikinį audinį. Įvairūs skambesiai, garsai maišysis tarpusavyje su skaitomais tekstais, ir vis gi nežinia, kuo viskas baigsis.

SPALIO 2 D., penktadienis

16 val. DJ Vladas | Vinilų muzika
Dalyvauja: DJ Vladas (Vladas Straupas)

Auksinio džiazo laikotarpio (bebop ir cool jazz) grynuolių iš originalių vinilo plokštelių perklausa bei vinilo plokštelių kolekcininko, be muzikos savo gyvenimo neįsivaizduojančio „Balticum TV“ programų direktoriaus Vlado Straupo (DJ Vlado) mintys.           

18 val. Mindaugas Valiukas | Stand Up poetry
Dalyvauja: Mindaugas Valiukas

Poeto, dramaturgo, dainų atlikėjo Mindaugo Valiuko 55 minučių programa, kurioje skambės praėjusio ir šio tūkstantmečio dainos ir stand up poezija.

SPALIO 3 D., šeštadienis

13 val. Artašes Gazarian „Garso įrašai ir muzika: kur slypi emocijos?“ | Paskaita
Dalyvauja: Artašės Gazarian

Socialinių mokslų daktaro, Vilniuje esančio aukščiausio lygio garso sistemų „Muzikos magijos salono“ įkūrėjo Artašes Gazarian paskaita. Studijuojantis šiuolaikinę mokslinę literatūrą, ypatingai neuropsichologiją ir pats eksperimentuojantis su garsu, bandant atskleisti jo paslaptis, A. Gazarian pasakos apie muzikos prigimtį ir dabartines realijas.

14 val. Rokas | Vinilų valanda
Dalyvauja: Vilius Ančeris, Juozas Gečas

Rinktinių roko vinilų klausymo valanda papildyta muzikos entuziastų Viliaus Ančerio bei Juozo Gečo mintimis ir pastebėjimais.

15 val. „Be laidų“ | Pokalbis-paskaita
Dalyvauja: Ruslanas Kirjanovas, Alfonsas Lebednykas

„Garso harmonija“ – tai garso technikos salonas, kuriame profesionali komanda konsultuoja, projektuoja ir įrengia namų kino sales, daugiazonį garsą privačiuose namuose, taip pat viešojo sektoriaus erdves – kavines, restoranus, parduotuves. Kokybiško garso technikos salono specialistai pasakos apie naujausias garso technologijas, galimybes ir išskirtinumus.

17 val. Nėrius Pečiūra „Egzistencija underground'e“ | Knygos pristatymas ir koncertas
Dalyvauja: Nėrius Pečiūra

Nėrius Pečiūra savo penktąją knygą „Egzistencija underground'e“ pristatys išskirtinai tik Klaipėdos knygų mugėje. Originaliu DIY būdu išleista knyga bus pristatyta ekspresyvia koncerto forma. Pasakojimai apie garažinio roko muzikantų gyvenimą, egzistencijos undergroundinėje subkultūroje dėsnius bus ryškiai papildomi dainomis ir gitariniu ūžimu. O dainų temas pratęs linksmos istorijos iš roko muzikantų gyvenimo bei citatos iš knygos.