1920x600-be-teksto-ir-logotipų.jpg

ĮVADINIAI

RENGINIAI

Rugsėjo 15 d. 11 val. Emocinė gerovė ir vaikai „Lėlių istorijų kelias“ | Pasakos vaikams

Dalyvauja: Klaipėdos universiteto studentų teatras (teatro vadovė Jūratė Grigaitienė) , Aida Pečeliūnienė 
Vieta: Klaipėdos universiteto Botanikos sodas (Kretingos g. 92)

Klaipėdos universiteto Botanikos sode apsigyveno viso pasaulio pasakos ir istorijos. Esi kviečiamas pasivaikščioti paslaptingu taku ir sutikti pažįstamus herojus. Norėdamas juos išgirsti, su savimi turėk mobilujį telefoną su QR skaitymo programėle. Botanikos sode tave pasitiks ir pasakos keliu palydės Klaipėdos universiteto studentų teatro aktoriai.

Rugsėjo 23 d. 18 val. „Aušros pažadas“ | Filmo peržiūra

Dalyvauja: Kęstutis Meškys, Izolda Keidošiūtė
Vieta: Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

„Aušros pažadas“ (prancūzų k. „La Promesse de l'aube“) – prancūzų ir belgų drama, režisuota Éric Barbier. Filmas paremtas garsaus rašytojo Romain Gary to paties pavadinimo autobiografiniu romanu. Jame pasakojama apie sunkų prancūzų karininko, diplomato ir rašytojo sunkų likimą. Gyvenimas, kurio jaunystė prabėgo Vilniuje (tuometinėje Lenkijoje), pagrindiniam herojui paruošė daugybę išbandymų: skurdas, ligos, nepriteklius... Tačiau visas negandas padėjo įveikti jo motinos besąlyginis tikėjimas sūnumi.

Filmas Prancūzijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Cezaris“ buvo nominuotas net 4 kategorijose.

Rugsėjo 24 d. 20 val. Benas Šarka „Sriuba, kosmosas ir ašaros“ | Skaitymų performansas 

Dalyvauja: Benas Šarka
Vieta: baras „Herkus Kantas“ / Hofas (Naujoji uosto g. 3)

Kultinio amerikiečių poeto ir rašytojo Charles Bukowski eilėraščių rinkinys, skirtas keistam žmogiškųjų santykių fenomenui, vadinamam meile. Nors jame nė su žiburiu nerasi nei seilėtų pavirkavimų, nei romantiškų padūsavimų, tačiau tarp šiurkščių ir nesumeluotų eilučių sklando iš vienatvės pragaro gelbėjanti magiška žmonių artumos ir meilės dvasia.

Rugsėjo 25 d. 17.30 val. „Vaizdai ir žodžiai“ | Diskusija

Dalyvauja: Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius, Ignas Kazakevičius
Vieta: Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2)

Ar egzistuoja estetikos ir informacijos sintezė? Ar menas gali būti matuojamas teorinėmis konotacijomis? Ar menininkas atsiribodamas nuo aplinkinio pasaulio kontekstų gali užfiksuoti tikrovę tokią, kokia ji yra? Apskritai, kada procesas tampa meno kūriniu? Kiek meno kūrinio vertę lemia atsitiktinumas, o kiek – talentu grįstas subjektyvus požiūris į pasaulį? Kuo grįstas meno vertybinis matas?

Rugsėjo 28 d. 17 val. „Dramaturgas Bermudų trikampyje“ | Pokalbis apie literatūrą ir teatrą

Dalyvauja: Rolandas Rastauskas, Jonas Dagys
Vieta: Klaipėdos Dramos teatras (Teatro g. 2)

Kas lemia teatrinę biografiją? Pašnekovai leisis į svaigią kelionę laike ir erdvėje, bet vis sugrįš į Klaipėdą: į Gaidžio ir Žilinsko teatrus, seniai nugriautą kareivinių plaukimo baseiną ir „Bermudų trikampio“ skaitymą Baroti galerijoje.