1920x600-be-teksto-ir-logotipų.jpg

EDUKACIJŲ ERDVĖ

Periodikos skaitykla, II a.

Spalio 1 d., ketvirtadienis

12 val. Dario Cestaro ir „Kirigami“ | Kūrybiniai užsiėmimai
Dalyvauja: Dario Cestaro
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Profesionalus italų menininkas Dario Cestaro supažindins su erdvinių knygų (pop-up) kūrimo paslaptimis, išmokys „Kirigami“ technikos. Užsiėmimai skirti 13–16 metų jaunimui. Preliminari trukmė – 3 val. Užsiėmimai vyks anglų kalba. 

16 val. Dario Cestaro ir knyga-karuselė | Kūrybiniai užsiėmimai
Dalyvauja: Dario Cestaro
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Profesionalus erdvinių knygų ir žaislų kūrėjas iš Italijos Dario Cestaro kūrybiniuose užsiėmimuose mokys sukurti knygą-karuselę. Užsiėmimai skirti vaikams nuo 8 metų. Prie edukacijos gali prisijungti ir tėveliai. Preliminari trukmė – 3 val. Užsiėmimai vyks anglų kalba.

Spalio 2 d., penktadienis

11 val. Sukurk 3D atviruką su Elena Selena | Kūrybinės dirbtuvės
Dalyvauja: Elena Selena
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Kviečiame vaikus į kūrybines pop-up paveikslėlių dirbtuves, kurias ves Prancūzijoje studijuojanti ir kurianti erdvinių knygų kūrėja Elena Selena! Dirbtuvių metu dailininkė pristatys Prancūzų leidykloje „Gallimard Jeunesse“ išleistas knygas „Jardin bleu“ (Mėlynasis sodas), „Jungle“ (Džiunglės) ir „Neige“ (Sniegas), mokys kurti erdvinius atvirukus. Vaikai bus kviečiami sukurti peizažą naudojant koliažo ir pop-up technikas. Dirbtuvių trukmė 1 val. 30 min.

13 val. Spalvoti paukščiai popieriniais sparnais | Kūrybinės dirbtuvės
Dalyvauja: Ieva Babilaitė
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Knygų dailininkė Ieva Babilaitė kviečia kurti. Apžiūrėję popierių ir išsirinkę paukščiams tinkamas spalvas, vaikai susiplėšys jį į skirtingo dydžio ir formų detales, kurias vėliau kūrybingai sudėlios ir suklijuos. Sukurti paukščiai bus sukabinti ant virvelės, kad pakabinti galėtų laisvai judėti. Kūrėja užsiėmimo metu taikys meno terapijos principus. Kūrybinės dirbtuvės rekomenduojamos 7–12 metų vaikams.

15 val. Mokomės žaisti strateginį-loginį stalo žaidimą „Togyzkumalãkai“ | Edukacija (leidykla „Žara“)
Dalyvauja: Aidas Žandaris ir Ramutė Žandarienė
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Edukacijos metu bus pristatytas vienas seniausių žmonijos istorijoje intelektinis-loginis stalo žaidimas „Togyzkumalãkai“. Šį žaidimą žaisdavo kazachų piemenys (čabãnai). Šiais laikais žaidimas persikėlė į namų erdves. Tai loginis stalo žaidimas, lavinantis matematinį ir strateginį mąstymą bei vizualiąją atmintį, pastabumą ir drausmę. Žaidžiant prireikia visų keturių pagrindinių aritmetikos veiksmų. Žaidimas grindžiamas ne tik gebėjimu greitai apskaičiuoti, bet ir taktika. Ne veltui šį žaidimą dar vadina „čabanų algebra“. Žaidimas priskiriamas dviejų žaidėjų žaidžiamų žaidimų grupei, kaip šaškės, šachmatai. Dalyvauti kviečiame 10 metų amžiaus ir vyresnius vaikus bei suaugusiuosius.

16 val. ,,Pasmuokavuok, kap skane“ | Edukacija ir patiekalų pristatymas
Dalyvauja: Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai

Edukaciją sudarys trys dalys: trumpas pasakojimas, gaminimas ir degustacija. Jos metu bus pristatomi patiekalai iš kanapių, kurie buvo gaminami Šilalės krašte

XIX a. pab. – 20 a. pr. Bus gaminami ir degustuojami du patiekalai – ,,Meškuos šūduks“ ir ,,Čiulkis“. Numatoma edukacijos trukmė iki 1 val.

Spalio 3 d., šeštadienis

11 val. Popieriaus magas Philippe Ug | Kūrybinės dirbtuvės
Dalyvauja: Philippe Ug
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Philippe Ug studijavo grafikos dizainą Paryžiuje Duperré taikomosios dailės mokykloje. Philippe Ug - profesionalus menininkas, šilkografas, karikatūristas, dėstytojas. Šis menininkas garsėja tuo, kad erdvines knygas kuria rankomis nenaudodamas jokių šiuolaikinių technologijų. Todėl Philippe knygų tiražai yra labai maži – ne daugiau 100 egzempliorių. Menininko knygos noriai leidžiamos daugelyje viso pasaulio valstybių. Savo kuriamose erdvinėse istorijose Philippe Ug skaitytojus kviečia keliauti po spalvingą, nuotaikingą šiuolaikinę visatą. Kūrybiniuose užsiėmimuose kursime Philippe Ug knygų temomis. Planuojama dirbtuvių trukmė 2,5 val. Užsiėmimai vyks prancūzų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Svarbu! Philippe Ug prie užsiėmimo prisijungs nuotoliniu būdu. 

15 val. Personažas – ranka | Kūrybinės dirbtuvės
Dalyvauja: Rasa Jančiauskaitė
Registracija: (8 46) 412 532 arba erdve@klavb.lt

Ne vieną tarptautinį įvertinimą pelniusi talentinga dailininkė Rasa Jančiauskaitė pakvies vaikus į kūrybines dirbtuves. Dirbtuvių dalyviai ant popieriaus lapo, kuriame bus vaizduojamas nebaigtas personažas-ranka, laisvai interpretuodami kurs įsivaizduojamo personažo išvaizdą bei aplinką.